Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Tarihçesi

          Koromuz, Kurucu Koro Şefi V.  Mashar YAVAŞ ve arkadaşları tarafından 15 MAYIS 2013 tarihinde Türk Sanat Müziği (Terennüm) Korosu ismiyle kurularak, faaliyetlerine başlamıştır.

          Prof. Dr. Yılmaz AKGÜN başkanlığında;  Gülümser ÖLMEZ Başkan Yardımcısı- Genel Koordinatör,    A.Turabi ÖZDEMİR Sosyal İşler Sorumlusu olarak görevlendirilmiştir.

          Koromuz; kuruluşunu müteakip Çanakkale TEMAD (Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği) ŞB. Başkanlığı bünyesinde;  Çanakkale İl Merkezimizde (2), Lapseki  ilçemizde (1)   ve Umurbey Beldemizde (1) olmak üzere  toplam (4) konser sunmuştur.

          Amatör bir koro olarak Çanakkale halkımıza daha yoğun  Türk Sanat Müziği  Konserleri  sunabilmek amacıyla Çanakkale Valiliği  İL  Kültür ve Turizm  Müdürlüğüne  yapılan müracaatımız  ve Kültür Müdürümüz Kemal DOKUZ Beyin onay sonucu;

          Çanakkale Valiliği. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü TSM Korosu adını alarak faaliyetlerine devam etmektedir.  Koromuz 08 MART 2016 tarihinde 12. Konserini sunmuştur.

          Gülümser ÖLMEZ (Başkan), A.Turabi ÖZDEMİR (Sosyal İşler Sorumlusu) ve Behiç GÜNGÖR (İletişim İşleri Sorumlusu) den müteşekkil Yönetim Kurulu koronun yönetimini üstlenmiştir.

          Kurucu Koro Şefimiz  V. Mashar YAVAŞ yönetiminde  Kurumumuzun ismine layık, gönüllere hitap eden, dinlendiren ve eğlendiren bir koro olarak nice konserlerle Çanakkale  halkımızla buluşmak dileklerimizle