Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

GÖKÇEADA, FİNALİST DESTİNASYON SEÇİLDİ.

          Gökçeada, EDEN 2015 Turizm ve Yerel Gastronomi Dalında Finalist Destinasyon Seçildi. Avrupa Komisyonu Tarafından açılan, Kültür ve Turizm Bakanlığınca koordine edilen Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) 2015 Turizm ve Yerel Gastronomi temalı Ulusal Destinasyon yarışmasına, Çanakkale Valiliği Avrupa Birliği Proje ve Koordinasyon Merkezi öncülüğünde hazırlanan Gökçeada(İmroz) projesi ile Çanakkale Valiliği adına yapılan başvuru sonucunda Kültür ve Turizm Bakanlığınca yapılan değerlendirmede 58 proje arasında Finalist Destinasyon olarak seçildi.          

Ankara’da Kültür ve Turizm Bakanlığınca 22 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen törenle Gökçeada Kaymakamı Muhittin Gürel, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Gülten Yetişen ile proje ortakları İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri Finalist Destinasyon ödülü Çanakkale Valiliği adına teslim alındı.  

Çanakkale Valiliği adına teslim alınan Şilt ve Finalist Belgesi Vali Hamza Erkal’a teslim edildi. Vali Hamza Erkal’ı ziyaret eden İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Gülten Yetişen ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz ile poje ekibi EDEN, 2015 Turizm ve Yerel Gastronomi temalı Ulusal Destinasyon yarışması, Şilt ve Finalist Belgesi Vali Hamza Erkal’a sunuldu.

Sürdürülebilir turizm ağı oluşturulması, tanıtım yayın kataloglarında yer alması yanında destinasyonun, turizm alanında paydaşlarla işbirliği yapılması yönündeki çalışmalarda değerlendirilecek.

 

  • Gökçeada Destinasyon1
  • Gökçeada Destinasyon2