Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İLİMİZE KÜLTÜR VE SANAT KOMPLEKSİ YAPIMI İÇİN İLK ADIM ATILDI.

       Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ahmet Aldemir’in sunumu ile gündeme gelen, Çanakkale Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri ve Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi’nin olduğu alanın birlikte değerlendirilerek kültür ve sanat kompleksi getirilmesi noktasında ilk somut adım atıldı.

       Proje hakkında bilgiler veren Aldemir, halk kütüphanesi ve sosyal tesislerin bulunduğu alanda yapılacak olan proje kapsamında, inşa edilecek olan yeni binada ve söz konusu alanda; kütüphane, sanat sokağı, sosyal tesis, çok amaçlı salon, 210 kişilik bir konferans salonu, çocuk kütüphanesi, engelliler fuayesi gibi alanların bulunacağını söylemişti. Belediye Meclisinde projenin bir ön sunumu yapılmış ve meclisin ortak iradesi ile söz konusu iki alanın bir arada değerlendirilerek Çanakkale’ye yakışır bir yapı ile hizmet verilmesi gerektiği konusunda hem fikir olunmuştu.

       Bu çalışma ile ilgili olarak, Kültür Turizm Bakanlığı ve Çanakkale Belediyesi yetkilileri ilk toplantılarını yaptı. Bu toplantıya; Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu, Genel Müdür Yardımcısı Ali Odabaş, Daire Başkanı Ahmet Aldemir, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ekibi ile birlikte katıldı.

  • Toplantı11.jpg
  • Toplantı12.jpg