Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜNÜN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI


8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile Hüseyin Akif Terzioğlu Güzel Sanatlar Lisesinde, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu konser verdi. Gecede İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; “Biz, kadınların mücadelesini bir hak mücadelesi olarak görüyoruz. Kadınlar, bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temelidir. Bir anne olarak bir eş olarak bir evlat olarak kadın toplumu güzelleştiren ülkeye istikamet verendir. Eğer kadın mutluysa ülke de mutludur. Eğer kadın umut içindeyse o ülke de umut içindedir. Efendimiz, annelerinin ayağının altında cennet olduğunu müjdelemiştir. İşte biz böyle bir medeniyete sahibiz. Bizim dinimizde annelik ulvi bir makamdır.
Kadın-erkek 'eşref-i mahlûk' olarak yaratıldığımız için kadınlar ile erkeklerin yeryüzündeki sorumluluğu birdir. Evine ya da iş dünyasına emek veren bütün kadınlar başımızın tacıdır. Bilim, siyaset, eğitim, kültür, sanat, spor ve iş dünyasında büyük başarılara imza atan kadınlarımız gurur kaynağımızdır. Kadınların itibarını korumayan bir toplum medeniyetten yeterince nasibini almamış demektir. Kadınlarını dışlayan, ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemezler. Kadının statüsünün daha fazla güçlendirilmesi, iş hayatından siyasete her alanda daha fazla varlık gösterebilmesi büyük önem taşımaktadır. Kadınlarımızın toplumsal ve siyasal haklarını kullanmalarını temenni eder, bu vesile ile gecemize katılan tüm misafirlerimize ve koromuza teşekkür ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım" dedi.
Türk Sanat Müziği Koromuzun konseri büyük bir beğeniyle dinlendi. Konserin sonunda, Koro Şefi Veysel Mashar Yavaş ve sunucu Gülümser Ölmez’e (Koro Başkanı)  İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz çiçek takdiminde bulundu. 

  • 8 Mart 2017 11.jpg
  • 8 Mart 2017 12.jpg
  • 8 Mart 2017 13.jpg
  • 8 Mart 2017 14.jpg
  • 8 Mart 2017 15.jpg
  • 8 Mart 2017 16.jpg