Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

55. KÜTÜPHANE HAFTASI KUTLANDI

Her yıl Mart ayının son Pazartesi günü kutlanmaya başlanan ve bu yıl 25 - 31 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenen etkinliklerle idrak edilecek olan 55. Kütüphaneler Haftası kutlama programı düzenlendi.
Çanakkale Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen programa, İl Kültür ve Turizm Müdürü Yardımcısı Cemil AGAS, Şube Müdürü Ramazan BAYRAK, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Osman Zeki COŞAR, OPET Sosyal Sorumluluk Projeleri Çanakkale Saha Sorumlusu Fatma HACIALİOĞLU, kütüphane personeli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Halk Kütüphanesi Müdürü Osman Zeki COŞAR, kütüphane haftasına dair bilgilendirmelerde bulundu. COŞAR, “ Çanakkale İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğümüz, Türkiye’deki 81 İl Kütüphanesi içerisinde 8.’ci ve 9’uncu sırada okuyucu kalitesi ve okuyucu verimliliği açısından en üst mertebede yer almaktadır. 10’uncu sıralara hiçbir zaman düşmedik. Söyleyebiliriz ki Çanakkale halkımızın genel kültür, eğitim seviyesinin çok yüksek olması ve kütüphanemizin kaliteli hizmetleriyle bu seviyeleri yakaladık. Kütüphanemizde birçok etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Okuyucu hizmetlerimizi 24 saat olmak üzere Cumartesi ve Pazar günleri okuyucularımıza sunuyoruz. Katılımlarınızdan dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Bu verimli çalışmaları layıkıyla sunmamızı sağlayan mesai arkadaşlarıma da teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.
Kütüphaneler Haftası kutlama programında bulunmaktan memnuniyet duyduğunu söyleyen İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Cemil AGAS, “ Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü olarak bizler kütüphane haftası etkinlikleri kapsamında, başta İl Müdürlüğümüz olmak üzere, İl Halk Kütüphanemiz, İlçe Halk Kütüphanelerimizde, eğitim kurumlarımızda ve birçok yerde faaliyetler yapılmakta. Bizlerde bu faaliyetlerde Müdürlüğümüz olarak yapılan çalışmaları yakından takip etmek, diğer taraftan ilimizin okuyucu sayısını arttırma adına gayretlerimizi sürdürüyoruz. Ülkemiz, özellikle ilimiz kalkınmada okumada, eğitimin ne kadar çok önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu kalkınmanın da sloganımızda olduğu gibi sürdürülebilir olması için, öncelikle eğitime, okumaya ve kütüphanelere daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Bu anlamda ilimizin kültür ve turizmine katkıları açısından öncelikle Valiliğimiz, devlet yetkililerimiz, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın Çanakkale’mize verdikleri değer açısından da hepimiz müteşekkiriz. Bu anlamda Kütüphane Müdürümüz başta olmak üzere, çalışanlarımızı İl Müdürlüğümüz adına tebrik ederek, daha güzel fiziki şartlarda okur severlerimize hizmet vermenin gayretleri içerisinde yapılan planlamalar doğrultusunda önümüzdeki yıllarda, inanıyoruz ki çok daha güzel ortamlarda hizmet vermeye devam edeceğiz. Bir hafta boyunca sürecek olan kütüphane haftasının etkinliklerle hepimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
Program, Ali Ağaoğlu Anaokulu öğrencileri tarafından haftanın önemine dair çocuk gösterileri ile devam etti.
Kutlama programı sonrasında İl Halk Kütüphanesince, en aktif kullanıcılara ödülleri takdim edildi.

 • 55. Kütüphane Haftası 11.jpg
 • 55. Kütüphane Haftası 12.jpg
 • 55. Kütüphane Haftası 13.jpg
 • 55. Kütüphane Haftası 14.jpg
 • 55. Kütüphane Haftası 15.jpg
 • 55. Kütüphane Haftası 16.jpg
 • 55. Kütüphane Haftası 17.jpg
 • 55. Kütüphane Haftası 18.jpg
 • 55. Kütüphane Haftası 19.jpg
 • 55. Kütüphane Haftası 21.jpg
 • 55. Kütüphane Haftası 22.jpg
 • 55. Kütüphane Haftası 23.jpg