Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Bakanımız Sayın Ertuğrul GÜNAY Basın Toplantısıyla "İç Turizm Kampanyası"nı Başlattı

    İÇ TURİZMDE ERKEN REZERVASYON BAHARI

    T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRSAB, TUROFED ve Türk Hava Yolları önderliğinde başlatılan erken rezervasyon kampanyası 04 Mayıs - 08 Haziran 2009 tarihleri arasında geçerli olacak.

    Erken Rezervasyon Kampanyası, yerli turiste avantajlı ödeme sağlamakla birlikte ülkemize gelen yabancı turistlerin daha uygun ödeme koşulları ile seyahat ettiklerine dair yaygın algıyı değiştirmeyi amaçlamakta ve "Tatil Herkesin Hakkı" sloganı ile iç turizmi canlandırma projesinin T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRSAB, TUROFED ve Türk Hava Yolları işbirliğinde başlatılıyor.

    29 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilen basın toplantısında T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Ertuğrul GÜNAY, kampanya ile ilgili "Bakanlığımız iç turizminin turizm endüstrisi içerisindeki öneminin bilincindedir. Ancak bugüne kadar, erken rezervasyon yaptırmanın uygun maliyetli seyahatlere imkan sağlaması konusunda kamuoyumuzda istenilen düzeyde bilinç maalesef yeterince oluşmamıştır. İç turizmin hak ettiği düzeye ulaşması için 04 Mayıs - 08 Haziran 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek tatil rezervasyonlarını içeren İç Turizm Kampanyası ile hedefimiz, vatandaşlarımızın yabancı ziyaretçilerle aynı, hatta daha uygun şartlarda tatil imkanına sahip olması ve her vatandaşımızın tatil hakkını kullanmasını teşvik etmektedir. Bu çerçevede, illerimizin ekonomilerine dolayısıyla genel ülke ekonomisine canlılık kazandırmayı planlıyoruz." dedi.

    Erken Rezervasyon Kampanyası süresince sunulan avantajlar;

    * İşbirliği yapılan bankaların (Yapı ve Kredi Bankası, Finansbank, Denizbank, Garanti Bankası ve Türkiye İş Bankası) kredi kartları ile yapılacak tatil ödemelerini bir aydan üç aya kadar öteleme imkanı,

    * Türk Hava Yolları ekonomi sınıfı fiyatlarında ve Anadolu Jet uçuşlarında 30 Haziran 2009 tarihine kadar uçmak kaydıyla %10, business sınıf fiyatlarında ise %20 indirim kolaylığı,

    * Ayrıca kampanyadan faydalanacakların seyahatlerinin sigorta kapsamında olması.

    Kampanyanın tanıtımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü önderliğinde tüm yurt genelinde gerçekleştirilecektir.