Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Çanakkale, JATA Turizm ve Seyahat Fuarında Tanıtılacak

    12-15 Eylül 2013 tarihleri arasında Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleştirilecek olan JATA “TABIHAKU” Travel Showcase 2013 Turizm Fuarına,  tarihi,  kültürel, mitolojik geleneksel ve doğal değerlerimizin Uluslararası arenada tanıtımını yapmak,  turizm ve seyahat konularında ilimizle ilgili görüşmelerde bulunmak üzere Çanakkale Valiliği adına Özel Kalem Müdürü Mustafa TAN, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şinasi HAZNEDAR, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek İl Koordinatörü Recai BAŞARAN katılıyor. 
    
Asya kıtasının en geniş katılımlı fuarlarından biri olan ve pek çok turizm profesyonelini bir araya getirerek karşılıklı iş görüşmelerinin yapıldığı JATA (Japon Seyahat Acenteleri Birliği) Turizm ve Seyahat Fuarı, katılımcılar açısından ciddi fırsatlar barındırmaktadır.
    Çanakkale’nin onur konuğu olarak ağırlandığı 2012 yılı JATA Turizm ve Seyahat Fuarına 156 ülke katılmış ve 125.989 kişi tarafından ziyaret edilmişti. Fuarda Türkiye standının öne çıkan öğesi yüzlerce kişinin önünde fotoğraf çektirdiği “Troia Atı” olmuştu. Kazdağı’nda yapılan mitolojik güzellik yarışmasına atfen bir güzellik yarışmasının da yapıldığı fuarda Çanakkale adına büyük farkındalık sağlanmıştı.