Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Koro Yönetimi

 
  • Koro Yönetimi
  • Koro Yönetimi Şeması
 
KURUCU KORO ŞEFİ VEYSEL MASHAR YAVAŞ’IN ÖZGEÇMİŞİ:
 
    

          Veysel  Mashar YAVAŞ  25 Kasım 1948  yılında Çanakkale  Gülpınar Beldesin de doğdu. İlkokul Öğrenimini Gülpınar’da bitirerek 16 yaşlarında iken çalışma hayatına başlayarak İzmir ve Akhisar’da çalıştı.

          09 Eylül 1973 Yılında Birsen Hanım ile hayatını birleştirmiş olup, bir çocuk babasıdır. (Oğlu Ümit YAVAŞ  Genkur. Sağlık Daire Başkanlığın da Tbp Yb  olarak görev yapmaktadır.)

          V. Mashar YAVAŞ 1971 yılında şoför olarak Eskişehir  Nato  Enformasyon Dairesinde çalışmaya başlamış, dışarıdan Ortaokul  ve Liseyi bitirerek, Eskişehir Anadolu Üniversitesinin (4) yıllık İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. Bu defa aynı dairenin idari kademelerinde görev almıştır.

          Bu arada amatör olarak müzikle ilgilendi. 1982 yılında Udi bestekar Koro Şefi Hüseyin ERBAY dan ud nota, makam ve bona dersleri alarak, koroda ud sanatçısı olarak görev yapmıştır.

          2002 yılında emekli olarak Çanakkale’ye yerleşti. Çanakkale de Türk Sanat Müziği dalında amatör udi ve yönetici olarak koro faaliyetlerini sürdürdü.

          15 Mayıs 2013 tarihinde arkadaşlarıyla birlikte Türk Sanat Müziği (Terennüm) Korosunu kurdu. Bir yıl süreyle Çanakkale TEMAD (Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği) bünyesinde toplam (4) konser verdi.

          15 Eylül 2014 tarihinde Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün onayı ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü TSM Korosu adını alan koro ile ilk konserini 17 Ekim 2014 tarihinde, 08 Mart 2016 tarihinde 12. Konserini vermiştir.

          Halen Koronun Şeflik görevini sürdürmektedir.